RU  UA

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90

Новини

22 січня

Всі новини

Для звільнення з роботи під час війни з'явиться ще одна причина: що відомо і кого торкнеться

В Україні захотіли розширити підстави для звільнення з роботи під час війни. Для цього у ВРУ зареєстровано законопроект про оптимізацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє "Апостроф" із посиланням на проект закону №7251.

Цим документом пропонується запровадження додаткової підстави для звільнення людини з роботи – неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна внаслідок бойових дій, а також запроваджується особлива процедура звільнення таких працівників.

Крім того, запроваджується додаткова підстава для розірвання трудового договору як відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності більше чотирьох місяців.

Законопроектом визначається поняття сумісництва, що забезпечить можливість працівникам, які змушені були залишити свої робочі місця, працевлаштуватися на іншій роботі.

Проектом скасовуються на період воєнного стану окремі обмеження, передбачені законодавством у сфері запобігання корупції щодо зайняття іншою оплачуваною чи підприємницькою діяльністю.

В Україні також пропонують встановити, що на час оголошення військового чи надзвичайного стану усі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть вестись в електронній формі.

З метою усунення юридичних невизначеностей та подолання практичних прогалин у правозастосуванні законопроектом вносяться зміни до закону № 2136-ІХ. Так, проектом конкретизовано порядок регламентації робочого часу та 4 години відпочинку в період дії військового часу, зокрема щодо категорій працівників, яким може бути збільшена тривалість роботи протягом тижня, відновлено механізм оплати праці за роботу у вихідний день, уточнено порядок надання щорічного основної відпустки. Також наголошено на тому, що запровадження додаткової тривалості роботи є правом, а не обов'язком роботодавця.

Законопроектом передбачається відшкодування працівникам та роботодавцям пов'язаних із трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії. З цією метою заплановано розробку окремого механізму.

Детальніше читайте у матеріалі “Апострофа”: Все для фронту: ухвалено закон про трудові відносини під час війни.