RU  UA

Пʼятниця, 24 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.70

Новини

23 січня

Всі новини

Виплачуватимуть по-новому: що планують зробити з соцвиплатами до кінця 2023 року

В Україні вирішили оптимізувати й спростити кілька видів соцвиплат, а також перевірити доцільність виплачувати ту чи іншу допомогу – це мають зробити до кінця поточного року.

Про це в ефірі телемарафону заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Вона наголосила, що наразі в Україні існує понад 34 програми з різними соціальними виплатами, що своєю чергою поділяються на підвиди та підвиплати. Інколи вони настільки незначні, що ніяк не впливають на фінансовий стан українців.

Читайте також: Калькулятор виплат: як самостійно порахувати майбутню пенсію

"Тому від такого механізму потрібно відходити й уніфікувати всі виплати, пов'язані з бідністю, об'єднавши, наприклад, шість виплат в одну універсальну допомогу, яку надаватимуть відповідно до певних критеріїв. Крім того, паралельно одержувачам такої допомоги надаватимуть певні послуги для подолання кризи бідності", — розповіла вона.

Втім, за словами Жолнович, оптимізувати та спростити планують не всі виплати, а деяку їх частину – їх виплачуватимуть по-новому уже з початку 2024 року.

"У всьому світі є якась мета — якщо людина в бідності, значить, треба її вивести з цієї бідності — дати якийсь термін, якісь критерії, допомогти, підтримати, паралельно послугу надати, можливо, перевчити, позбавити залежності, допомогти знайти роботу, забезпечити житлом. Кожна сім'я має бути економічно заможною та самостійною. Це те, чого ми повинні прагнути", — резюмувала міністерка соціальної політики.

Раніше ми писали, що працюючим пенсіонерам з червня перерахують пенсії "заднім числом".

  • Вас також може зацікавити:

Третя індексація пенсій: кому в липні додадуть від 100 до 1000 грн

Є час до 24 серпня: біженців у Польщі попередили про важливі зміни щодо віз та посвідок

Як розрахувати розмір майбутньої пенсії самостійно: роз'яснення ПФУ

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Економіка та фінанси
Теги: