Для подолання дефіциту електроенергії, який виник через російські атаки на енергетичну інфраструктуру, Україна має до нового опалювального сезону відремонтувати якомога більше енергооб’єктів, забезпечити імпорт електрики з Європейського Союзу та встановити по всій країні декілька сотень малих електростанцій.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
"Потрібно збільшити ліміт імпорту електричної енергії з Європейського Союзу з 1,7 гігавата (існуючий на сьогодні ліміт) до 2,5 гігавата. Це найшвидший та найнадійніший спосіб (подолати дефіцит електроенергії)", - сказав виданню директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Що стосується пошкоджених внаслідок російських обстрілів енергетичних об’єктів, то відновити в повному обсязі їх не вдасться, впевнений керівник спеціальних проєктів науково-технічного центру "Псіхєя" Геннадій Рябцев.
"Але навіть якби і була така можливість, у нас немає обладнання для того, щоб його поставити (на пошкоджених об'єктах)", - додав експерт у розмові з "Апострофом".
Читайте також: І світить, і гріє: чи чекати в Україні бум сонячної енергетики і що не так вже зараз
Втім, за словами президента центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайла Гончара, є надія на те, що Литва, Німеччина та деякі інші країни передадуть нам обладнання з їхніх зупинених теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ).
"Мені здається, що це саме те, що гіпотетично можна буде встигнути зробити до наступного опалювального сезону", - сказав він у розмові з виданням.
Окрім цього, за словами Геннадія Рябцева, на рівні держави має бути прийнято рішення про розгортання по всій країні близько 300 малих електростанцій потужністю від 5 до 30 мегаватів кожен.
Йдеться переважно про газопоршневі та газотурбінні електростанції, а також когенераційні установки, додає Володимир Омельченко.
Ці малі електростанції потрібно об'єднувати в малі мережі, які, своєю чергою, мають бути приєднані до об'єднаної енергетичної системи України, каже Геннадій Рябцев.
"Є дві мети - вийти на самозабезпечення якомога більшої кількості об'єктів та розвантажити об'єднану енергосистему і дозволити їй використовувати надлишки", - резюмував експерт.
Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Енергетика у дефіциті: чи існує технологія з розв'язання проблеми
- Вас може зацікавити:
Відновлення триватиме місяцями, українці влітку можуть залишитися без світла
Втрачено майже половину генерації електрики: енергетики оцінили шкоду від обстрілів
Чи буде підвищення тарифів після атак росіян: відповідь Міненерго