З 5 червня банки України щотижня повинні будуть доповідати НБУ про карткові операції своїх клієнтів – це стосуватиметься як фізичних, так і юридичних осіб.
Про це йдеться у Листі НБУ (№ 25−0005/38228 від 1 червня 2023 р), інформує "Мінфін".
Так, щопонеділка до 16.00 години, банки повинні будуть направляти до Національного банку інформацію щодо безготівкових операцій своїх клієнтів, здійснених в Інтернеті, за попередній тиждень. Ці дані мають бути представлені разом з ім'ям клієнта або назвою суб'єкта господарювання, який здійснював відповідні платежі.
Читайте також: Волонтерам світять величезні податкові нарахування: як їх законно уникнути
У документі йдеться про те, що регулятор чекає від банків інформацію щодо таких видів операцій:
- P2P-перекзи (переведення коштів між фізособами);
- Поповнення/зняття готівки з карткових рахунків у касах або банкоматах;
- Оплати в Інтернеті
- Переказ коштів з картки на розрахунковий рахунок компанії або виплати на картки клієнтів з рахунку компанії.
Важливо зазначити, що звіт міститиме інформацію про операції будь-якого розміру, оскільки у Листі не визначено конкретний поріг, з якого потрібно відстежувати транзакції. Слід пам'ятати, що відповідно до чинних правил, дані щодо усіх значних операцій (від 400 тис. грн) автоматично передаються до Держфінмоніторингу.
Наразі невідомо, які наслідки матиме нововведення, проте очевидним залишається факт, що під контроль візьмуть усі платежі користувачів банків, включаючи особисті перекази близьким та родичам, торгівлю в інтернеті, отримання зарплат в конвертах, а також волонтерські збори.
У разі систематичного отримання коштів на картковий рахунок фізособи на товари чи послуги без відповідної реєстрації, користувачу може загрожувати не лише блокування картки, але й податкова, адміністративна або навіть кримінальна відповідальність.
Раніше ми писали, що волонтерську спільноту обурила ініціатива про додаткове оподаткування у розмірі 19,5% усіх зборів коштів, які проводяться для потреб ЗСУ. Міністр фінансів Сергій Марченко, коментуючи скандал, заявив, що волонтери, котрі офіційно ведуть свою діяльність для допомоги ЗСУ, не сплачують до бюджету жодних податків за придбані дрони та інші товари.
- Вас може зацікавити:
Жах на вулиці волонтерів: як силовики "кошмарять" меценатів за допомогу захисникам України
"Українська команда" відправила на передову дрони-камікадзе з побажаннями окупантам від українців