Акції технологічних компаній потужно зростають на біржових торгах, тоді як російський "Газпром", який донедавна був геополітичною зброєю Кремля, зазнає збитків та занепадає.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
Читайте також: Є план Б: Шмигаль розповів, що буде з українською ГТС після припинення транзиту газу з Росії
Підвищений інтерес до акцій технологічних компаній свідчить про те, що світ ставить на подальший розвиток високих технологій, зокрема в галузі штучного інтелекту (ШІ).
Однак цей процес навряд чи торкнеться Росії, яка сама не спромоглась розвинути необхідні їй технології, а закупати їх на Заході, як це було до вторгнення в Україну, заважають санкції.
Зокрема це зачіпає "оборонну" промисловість країни-агресорки, продукція якої в абсолютній більшості залежить від "розумних" деталей, вироблених на Заході.
Так, російський диктатор Володимир Путін у своєму посланні до Федеральних Зборів 29 лютого заявив, що новітній ракетний комплекс "Сармат" вже поставляється в російські війська, проте не "уточнив", що через брак закордонних компонентів виникли серйозні проблеми з виробництвом ракет до нього.
Через санкції та власну дурість доходи РФ від продажу вуглеводнів скорочуються. В першу чергу це стосується "Газпрому", збитки якого до 2025 року можуть скласти до 1 трильйона рублів. А це своєю чергою означає, що найближчим часом Кремлю не вистачатиме грошей не тільки на пенсії та зарплати бюджетників, а й на зброю, яка використовується у війні проти України.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Штучний інтелект проти російських вуглеводнів: за ким майбутнє
- Вас також може зацікавити:
"Чорні лебеді" для російської економіки: як Китай, ОАЕ і Туреччина встромили ніж у спину Путіну
Знову "все за планом"? Росію виключили зі ще однієї міжнародної організації