Завдяки архівним світлинам можна не лише полюбуватися на фонтани у Києві, яким понад 100 років, але й прослідкувати як працював легендарний ресторан "Рів'єра" у різні роки.
Світлини опублікували на різноманітних Facebook-сторінках, присвячених Києву.
Так, цей заклад на Парковій алеї був відомий ще з кінця XIX століття, а його популярність значно зросла разом з організацією Саду купецького зібрання на початку XX століття.
На його літніх терасах ресторану збиралася багата і шанована публіка, яка дотримувалася високих стандартів. Хоча громадянська війна негативно вплинула на "Рів'єру", ресторан був відновлений та відкритий знову на початку 1930-х років.
У 1934 році, коли Київ став столицею УРСР, на Парковій алеї розпочалося будівництво нової зони відпочинку. У розробці комплексу брали участь відомі архітектори, такі як А. Власов, А. Заваров, А. Добровольський та інші. До кінця 1940-х років цей парковий комплекс розквітав. Сама Паркова алея стала найпопулярнішим місцем для прогулянок у Києві. Кожне свято, ювілей або день народження закінчувалися спільною прогулянкою по Парковій алеї.
Читайте також: На місці готелю був сквер: як виглядала Європейська площа у Києві у 1950-ті, фото
У ресторані "Рів'єра" було велике відкрите приміщення, а майданчик для оркестру знаходився поблизу схилу. Також були окремі відкриті кабінки-альтанки. Під час окупації Києва тут любили відпочивати нацисти. Також ресторані побували Олександр Вертинський, Олександр Довженко та інші. Дуже любив цей ресторан і знаменитий артист комедійного жанру Юрій Тимошенко.
Ресторан славився своїми неперевершеними стравами з дичини прямо з лісу. Найбільш популярними гастрономічними шедеврами були ніжні курчата табака та смачна кабанина в ягідному соусі. Щодо напоїв, гості мали можливість вибирати з великого асортименту молдавських і грузинських вин, горілки або коньяків.
У зв'язку зі зміцненням сталінського режиму заклад був змушений припинити свою діяльність, а під час війни будівля була повністю зруйнована.
У 1965 році це місце розпочало втрачати свій культовий статус. На Венеціанському острові посеред Дніпра з'явилася станція метро, що зробило Гідропарк основним місцем відпочинку для киян просто неба, а грузинські шашлики – популярною стравою місцевої кухні.
Раніше ми показували, як виглядав київський Поділ в старовину.
- Вас також може зацікавити:
Місце, оповите легендами: на Щекавиці в Києві збереглися унікальні будинки минулого століття, фото
Як мінялась Воздвиженка - одна з найдавніших вулиць Києва: архівні фото
Тиха розкіш на околиці мегаполісу: як виглядають легендарні Святошинські дачі у Києві, фото