Київський житловий масив Русанівка стала одним із перших у світі, побудованих повністю на намивних ґрунтах. Район відомий ще з XVI ст.
Про історію масиву розповів ресурс "Спрага: в Києві цікаво".
Читайте також: Прикраса київського Подолу: як виглядала церква Пирогоща до і після знищення більшовиками
Урочище Русанівка на лівому березі Дніпра відоме у давнину як володіння київських монастирів. Історики припускають, воно отримало свою назву на ім'я Сави Русановича, який у XVI ст. володів сусідніми землями. Пізніше стало відомо село Русанів.
Роботи зі створення житлового масиву розпочалися у 1961 р. Русанівка стала одним із перших у світі житлових масовів, побудованих повністю на намивних ґрунтах. Грунти були намиті на 3-5 метрів до незатоплюваних позначок. Від лівого берега острів був відокремлений штучним проточним обвідним каналом довжиною 2700 метрів, глибиною 3-4 метри та шириною 40 метрів. У південній частині каналу було встановлено 15 фонтанів з підсвічуванням. Через канал було зведено три автомобільні та два пішохідні мости.
Протягом наступних тринадцяти років штучний піщаний острів був забудований дев'яти- та шістнадцятиповерховими багатосекційними житловими будинками загальною площею 600 тисяч квадратних метрів. У 2003 р. на Русанівці з'явився перший і поки що єдиний новий будинок.
Раніше "Апостроф" показував, як виглядала Володимирська вулиця на початку XX століття.
Вас може зацікавити:
Зараз на цьому місці елітний район: як виглядала Воздвиженка у 1970-80 роках
Київський метрополітен міг стати першим: в мережі згадали цікаві факти
До Києва прийшла електрифікація: як змінилася столична залізниця у 1950-1960-х роках, архівні світлини