Сили оборони України продемонстрували, що можуть наступати за відсутності підтримки з повітря, тоді як росіяни активно використовували свою авіацію, а комплекси ППО Patriot, що надійшли до нашої країни, ще більше сковують дії ворога в повітрі, але питання з поставками винищувачів F -16 залишається мегаактуальним.
Про це розповів "Апострофу " військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.
У керівництві країн НАТО та командуванні американських сил у Європі визнавали, що Кремль націлений вести війну на виснаження, що економічно витратно для України та країн Альянсу й лише низка військових поразок зможе змусити росіян відступити.
Для цього, як визнає Генсек НАТО Єнс Столтенберг, Україні та західним союзникам слід перемогти у "війні логістик".
Читайте: Навчання на танках Abrams і нова допомога союзників: підсумки зустрічі Рамштайн-11
Водночас щодо F-16 Єнс Столтенберг зазначив, що дискусії з цього приводу продовжуються, але це питання обговорюватиметься з партнерами за форматом "Рамштайн".
"Якщо виходити із заяв генсека НАТО та загальної динаміки переговорного процесу, то ми стали ближчими до отримання F-16. Принципове розуміння, що ЗСУ без них ніяк, вже є, тепер питання в політичному рішенні та у фінансах. Одна така машина коштує дорого, плюс озброєння, ракети, а також обслуговуючий персонал. На все потрібен час і гроші. Крім пілота на кожну машину потрібно щонайменше три спеціалісти - технік, механік та інженер. Їх готують, як і льотчиків, 3-6 місяців, але, повторюся, є принципове розуміння, що Україна має здобути бойові літаки", - пояснив Роман Світан.
Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Туман війни: ЗСУ готують дві наступальні операції
- Вас може зацікавити:
Поки що тільки МіГи: чи отримає Україна F-16
Нові перспективи F-16 для України та супер-"аналоговнєт" в Росії