Верховний суд Фінляндії відмовив у екстрадиції до України найближчого друга і соратника керівника ДШРГ "Русич" Олексія Мільчакова, злочинця Яна Петровского та постановив звільнити бойовика.
Про це інформує видання Helsingin Sanomat.
Читайте: Вбив 6 полонених українців: з'явилось відео розмови неонацистів Петровського і Мільчакова
Верховний суд Фінляндії аргументував відмову у екстрадиції російського бойовика в Україну, який проживав на території країни під вигаданим ім’ям Воїслав Торден, незадовільними умовами утримання в українських тюрмах.
Верховний суд Фінляндії вважає, що вбивці в Україні загрожуватиме "принижуюче гідність поводження", оскільки в українських тюрмах "можливі тортури та насильство щодо осіб, яких підозрюють у співпраці з Росією".
Яна Петровського затримали за порушення міграційного законодавства Фінляндії у липні цього року. Він отримав посвідку на проживання у країні на підставі навчання його дружини-росіянки. Щоб не допустити депортації останнього до РФ, Офіс генпрокурора направив до Гельсінкі запит про тимчасовий арешт керівника неонацистського воєнізованого угруповання "Русич", якого розшукує СБУ за участь у складі терористичної організації у війні проти України.
Петровський-Торден знаходився у в’язниці в місті Вантаа. Ще влітку під час судового засідання адвокат росіянина повідомив, що той хоче просити притулок у Фінляндії. Натомість МЗС Росії заявило, що працівники консульства російського посольства у Фінляндії відвідали громадянина РФ у в’язниці й під час зустрічі росіянин "висловив побажання про своє найскоріше повернення до Росії".
Зазначимо, що Петровського у 2016 році депортували з Норвегії як загрозу національним інтересам, йому заборонений вʼїзд до країн Шенгену, він знаходиться під санкціями Євросоюзу та США.
Нагадаємо, що після затримання Яна Петровського бойовики-неонацисти з "Русича" заявили про відмову брати подальшу участь у війні проти України, поки ситуація не вирішиться потрібним чином.
- Читайте також:
Шойгу, де "вагнерівці"? Найманців Пригожина віддали в підпорядкування чотирьом структурам