14 лютого у Брюсселі проходить 19-та за рахунком зустріч у форматі "Рамштайн". Її підсумком стане суттєве "закриття українського неба", шляхом посилення систем Протиповітряної оборони.
Про це повідомив голова Міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус, пише 24 Канал.
Читайте також: НАТО може змінити курс: яким буде постачання зброї Україні
Як зазначив міністр оборони, перед засіданням "Рамштайн" було вперше проведено засідання коаліції Протиповітряної оборони на рівні голів Міноборони на чолі з Німеччиною разом з Францією.
Він наголосив, що саме протиповітряна оборона - це центральний виклик у війні в Україні. У зв'язку з цим допомога з боку союзників має стати відповіддю на затяжну війну. Загалом у коаліції налічується 15 держав. Країни-партнери підписали Меморандум про плани створити коаліцію з Протиповітряної та Протиракетної оборони.
"Це важливий крок за участю 15 країн-учасниць, адже ми всі усвідомлюємо, що протиповітряна оборона є важливим уроком війни проти України", – зауважив він.
Очікується, що коаліція координуватиме національні внески, щоб посилити ППО ЗСУ. Це дозволить Україні стати більш ефективною на полі бою і краще захищати населення. Документ раніше підписав голова Міноборони України Рустем Умєров. На церемонії його не було.
Також Німеччина долучиться до бронетанкової коаліції на чолі з Польщею. Німеччині важливо відігравати провідну роль у ній, адже саме Берлін майже щодня передає військову техніку.
Очікується, що ФРН передасть українцям утричі-четверо більше артилерійських боєприпасів в Україну у 2024-му, ніж торік. Витрати на це сягнуть 3,5 млрд євро.
Окрім того, Канада повідомила про намір виділити 44 млн доларів на Коаліцію з розвитку потенціалу Військово-повітряних сил України. Кошти покриють постачання необхідного обладнання для літаків F-16.
"Ці кошти допоможуть забезпечити постачання вкрай необхідного обладнання і матеріалів для F-16, таких як запасні частини, станції озброєння, авіонічні компоненти і боєприпаси", - повідомив міністр оборони Канади Білл Блер.
Також його країна надасть інструкторів, літаки й допоміжний персонал для підготовки пілотів у співпраці з Данією і Францією. Підготовка триватиме з лютого до кінця року. Мовну підготовку вже проходять близько 30 українських пілотів у мовній школі ЗС Канади.
Нагадаємо, країна НАТО Естонія передала Україні нову партію допомоги.
- Вас також може зацікавити:
Україні продовжують надавати допомогу: що отримали ЗСУ, а чого не вистачає
Коли відбудеться зустріч "Рамштайн-19": дата і подробиці
Трамп закликав не допомагати Україні: що сказав скандальний політик