Генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку на тлі скандалу з масовим оформленням фальшивих довідок про інвалідність чиновниками прокуратури.
"У даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора", - написав він, коментуючи проведене президентом 22 жовтня засідання РНБО.
"Зараз на всіх рівнях в державі тривають перевірки, розслідуються кримінальні провадження. Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України. Вважаю абсолютно правильною позицію президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі, політична відповідальність", - зазначив Костін.
Зеленський повідомив, що на засіданні заслухали доповіді Костіна, голови СБУ Василя Малюка, голови МВС Ігоря Клименка, прем'єра Дениса Шмигаля, голови МОЗ Віктора Ляшка та голови Мінсоцполітики Оксани Жолнович щодо перевірок і розслідування кримінальних правопорушень.
"РНБО визначила перелік рішень, які повернуть справедливість. Затвердив їх указом. Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК, перевірка й перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності посадовців і аудит відповідних пенсійних нарахувань, законодавчі зміни для невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, а також перегляд системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовцям державних органів", - зазначив президент.
На його думку, відповідальність за ситуацію зараз має бути персональною.
"Доручив премʼєр-міністру України розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств. Потрібні кадрові рішення. Також повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури", - заявив Зеленський.
Нагадаємо, Верховна рада планує розформувати МСЕК через численні викриття її членів на корупції з "роздачею інвалідностей" для охочих уникнути мобілізації.
Як повідомляв "Апостроф", у керівниці МСЕК Миколаївщини знайшли $450 тисяч та колекцію коштовностей, а у її сина - паспорт РФ.