Конституційний суд України опублікував своє рішення, яким визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неподання декларації або декларування завідомо недостовірних відомостей.
Рішення КСУ оприлюднено на офіційному сайті.
Згідно з цим рішенням, неконституційними положень визнані
пункти 6,8 ч. 1 ст. 11, пункти 1,2, 6 - 10-1, 12, 12-1 ч. 1, ч. 2 - 5 ст. 12, ч.2 ст. 13, ч.2 ст.13-1, ст. 35, абзаци другий і третій ч.1 ст. 47, ст. 48 - 51, ч.2 - 3 ст. 52, ст. 65 Закону України про запобігання корупції № 1700-VII із змінами від 14 жовтня 2014 року, а також ст.366-1 Кримінального кодексу України.
Ці положення закону стосуються повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції в частині контролю виконавчої влади над судовою гілкою влади.
"Кримінальна відповідальність за декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації, а також навмисне неподання суб'єктом декларування декларації - надмірне покарання за вчинення цих правопорушень", - сказано в рішенні суду.
Також в Конституційному суді вважають, що негативні наслідки, на які наражається особа, притягнута до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст.366-1 КК України, "непропорційні шкоді, яка була заподіяна або могла бути заподіяна під час вчинення відповідних дій".
Відповідно до рішення суду, згадані положення закону втрачають чинність з дня його прийняття, тобто 27 жовтня. Рішення КСУ не підлягає оскарженню.
Про те, як рік тому приймали резонансний закон, читайте в матеріалі "Апострофа": Кримінальне чтиво: як Рада приймала закон про незаконне збагачення.