RU  UA  EN

Понеділок, 18 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

18 листопада

Всі новини

Живі заздрили мертвим: очевидець розкрила страшні деталі бомбардування Хіросіми

У четвер, 6 серпня, у 75-ту річницю бомбардування Хіросіми, очевидиця Сецуко Накамурі розповіла страшні подробиці того, що відбувалося у японському місті.

Про це повідомляє Mirror.

Накамурі було всього 13 років, коли атомна бомба вдарила по Хіросімі в Японії, але вона до цих пір пам'ятає, як закривавлені напівголі люди вешталися навколо, як примари після вибуху

"Це був ранок понеділка. Ми були на другому поверсі дерев'яного будинку. Майор нас напучував. В цей момент я побачила білий спалах зовні і по всій будівлі. Моє тіло злетіло в повітря. Я пливла. Я втратила свідомість. Я була в повній темряві . Я не могла рухатися. я була притиснута до колод і знала, що мені загрожує смерть. я була спокійна. Я чула, як дівчата шепотілися. "Мама, допоможи мені, я тут", "Допоможи мені Бог". Потім сильний чоловічий голос сказав мені: "Не здавайся. Продовжуйте рухатися, я намагаюся звільнити вас, попереду вас світло, повзіть до нього", - розповіла вона.

Їй вдалося врятуватися з палаючого будинку разом з іншими дівчатами, в якому живцем згоріли близько 30 її колег.

"Зовні було темно, як у сутінках. Коли мої очі пристосувалися, я побачила процесію людей, вони були схожі на примар. Вони були майже оголені, їх одяг в лахмітті, вони були обпалені і почорнілі, опухли і кровоточили, шкіра і плоть сходили з їхніх кісток. Вони повільно йшли від центру міста. Деякі люди несли свої очні яблука на долонях. Деякі впали, і їх животи розірвалися. Солдати сказали нам приєднатися до них і бігти на найближчий пагорб. Ми йшли по тілах ", - ділиться страшними подробицями жінка .

Вона розповідає, що біля підніжжя пагорба було тренувальне поле, там було повно мертвих і вмираючих. Ніхто не кричав і не плакав. Просто стогнали і шепотіли. Десятки тисяч просили води. Не було жодного доктора або медсестри. Люди залишилися там.

"З двома іншими дівчатами я працювала весь день, намагаючись допомогти. Коли стемніло, ми піднялися на пагорб, і я всю ніч спостерігала, як величезні вогняні кулі спалюють моє рідне місто. Мій розум був порожній. Я сиділа там без будь-яких емоцій, спостерігаючи за жахом. Деякі заздрили мертвим. Жити в наслідку було так само важко або важко, як померти. Ми голодували. Там не було ніякої медичної допомоги. Уряд був в хаосі. На наступний день люди почали приїжджати з сусідніх міст, вони намагалися врятувати тих, що вижили, почали кремувати трупи. Захворіли і прийшли на допомогу. У той час ми поняття не мали, що зробить радіація. Рятувальники стали жертвами. Я почала втрачати волосся, з'явилася внутрішня кровотеча", - розповіла жінка.

Вона згадує, що до вибуху близько 8000 учнів з усіх шкіл були доставлені в місто на роботу. Вони померли миттєво, деякі випарувалися.

"Мою маму врятували з зруйнованої будівлі. Мій батько був поза містом на риболовлі. З човна він побачив грибну хмару. Він дістався до того місця, де стояв наш будинок. Все було сплющено. Мене знайшли батьки, і ми пішли доглядати за моєю сестрою і її дитиною. Ми провели з ними дні, поки вони не померли. Прийшли солдати, вирили яму, кинули тіла, залили бензин і кинули в сірник. Не було людської гідності. Я дивилася без жодних почуттів. Я була приголомшена. Я навіть не могла плакати", - згадала Накамурі.

Вона розповідає, що ті люди, у кого не було родини їм було нікуди йти, були змушені залишитися і почали вмирати від променевої хвороби. Вагітні жінки народжували дітей з каліцтвами.

Нагадаємо, що 6 серпня 1945 року в 08:15 за місцевим часом, відповідно до ультиматуму Потсдамської декларації 26 липня 1945 року і відмовою Японії виконати умови ультиматуму, американський бомбардувальник B-29 "Enola Gay", пілотований Полом Тіббетс і бомбардиром Томом Феребі, скинув на Хіросіму першу атомну бомбу під назвою "Малюк" ( "Little Boy").

Епіцентр вибуху припав на госпіталь Сіма. Хіросіма була обрана в якості мети атомного удару, так як в 1945 році в Хіросімі перебував другий Генеральний штаб Японії і генеральний штаб Військово-Морських сил.

Значна частина міста була зруйнована, вибухом було вбито 70 тисяч осіб, ще 60 тисяч померли від променевої хвороби, опіків і поранень.

Приблизно 2000 осіб з цього числа (ще 800-1000 померлих від наслідків вибуху) були японськими американцями, навчалися тут до війни і інтерновані в Японію. Таборів для американських військовополонених в місті не було (що було одним з основних аргументів американських військових для вибору саме Хіросіми в якості мети для атомного удару), але в штабі військової поліції містилися 12 американських військовослужбовців. В результаті ядерного вибуху всі вони загинули.

Радіус зони повного руйнування складав приблизно 1,6 кілометра, а пожежі виникли на площі в 11,4 квадратних кілометра. 90% будівель Хіросіми було або пошкоджено, або повністю знищено. Трамвайна система міста пережила бомбардування.

У той час в Хіросімі було 360 000 осіб. До кінця 1945 року загинуло 140 000 з них. Наразі, оскільки радіація продовжувала впливати на людей через роки, їх загальна кількість становить близько 300 000.