Виплату одноразової допомоги від держави під час посиленого карантину, заяви на яку почали приймати з 14 грудня на інтернет-порталі "Дія", отримати зможуть не всі наймані працівники і суб'єкти господарювання.
Відповідно до прийнятих Верховною Радою законопроектів існують деякі обмеження.
Хто не отримає допомогу
Зокрема матеріальну допомогу не буде надано найманим працівникам, які:
- на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, який не нарахував ЄСВ за третій квартал 2020 року;
- працюють у суб'єкта господарювання, основною КВЕД якого на 31 жовтня не ставився до переліку діяльності, яка підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні;
- працюють у суб'єкта господарювання за сумісництвом;
- мають середню зарплату, яка перевищує 30 тисяч гривень на місяць (враховуються всі місяці III кварталу 2020 року).
Також залишаться без допомоги фізособи-підприємці, які:
- зареєстровані менше трьох місяців;
- оплатили в 2020 році ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;
- основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня не ставився до згаданого переліку;
- є найманими працівниками і ФОП одночасно;
- припинили підприємницьку діяльність.
Хто може подати заяву
Вимоги до кандидатів на матеріальну допомогу передбачені законом №4429.
Сфера діяльності ФОП повинна відповідати таким напрямкам (за класифікатором видів економічної діяльності): роздрібна торгівля (крім продажу авто і мотоциклів), тимчасове розміщення, громадське харчування, кінотеатри, розваги, творчість і мистецтво, спорт і відпочинок.
Як це зробити
Електронну заявку на отримання допомоги необхідно подати через вебпортал електронних послуг "Дія" з 14 до 31 грудня або через мобільний додаток. У заяві слід вказати свої персональні дані - ПІБ, дату народження, серію або реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер паспорта; адреса місця проживання. Також потрібно підтвердити, що діяльність підприємця відповідає положенням згаданого закону і вказати номер банківського рахунку, на який буде зараховано виплату.
Рішення про виплату допомоги (або у відмові) приймають регіональні служби зайнятості, які їх здійснюють.
Гроші за списками Мінціфри будуть перераховані на окремий рахунок ПФУ, відкритий в "Ощадбанку", звідки будуть переведені в банк, вказаний в заяві підприємця.
Що загрожує за недостовірні дані
Якщо заявники надали дані, які не відповідають дійсності, вони змушені будуть повернути отримані кошти державі в подвійному розмірі - 16 тисяч гривень.
Як повідомляв "Апостроф",раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна назвала три основні умови для отримання 8 тисяч гривень фінансової компенсації за час жорсткого карантину в січні.