9 березня 1814 року народився Тарас Шевченко, у 2021 році виповнюється 207 років з дня його народження.
"Апостроф" зібрав цікаві факти про життя Кобзаря.
1 За життя Шевченка був більш відомий як художник, ніж як поет. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році отримав звання Академік гравіювання Імператорської Академії мистецтв за гравюру по картині Рембрандта "Притча про робітників на винограднику".
2 Основна освіта Кобзаря - 2 роки церковно-приходської школи. Багатьма знаннями поет зобов'язаний баронесі Софії Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мов, але основні знання в мовах Тарас отримав від тамтешніх лакеїв.
3 Знаменитий Заповіт Шевченка написав в 1845 році - трохи більше, ніж за 15 років до смерті. А в свій останній день народження висловив бажання бути похованим в рідному Каневі. На наступний ранок, 10 березня, Тарас Григорович помер.
4 Поет провів в Україні тільки 15 років свого життя. У 14 років він виїхав з України з поміщиком Енгельгардтом, якому прислужував з дитинства, і потім приїжджав в Україну лише погостювати.
5 У Тараса Шевченка дві могили. Спочатку він був похований в Петербурзі, але через два місяці труну перевезли до Канева. Зараз на місці колишнього поховання в Петербурзі встановлено пам'ятний камінь.
6 Тарас Шевченко був невисокого зросту - трохи більше 164 сантиметрів.
7 Його улюбленим напоєм був чай з ромом. Також поет дуже любив випити, хоча деякі його сучасники згадували, що п'яним його бачили дуже рідко.
8 У 1975 році на честь Тараса Шевченка було названо один з кратерів на Меркурії.
9 Всього в світі встановлено 1 384 пам'ятника Шевченку, з них в Україні - 1256.
10 Найменше в світі видання Кобзаря розміром близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий.
Як повідомляв "Апостроф", в селі Підпечери на Тісменщині, що в Івано-Франківській області, в п'ятницю, 5 березня, вандали відрізали голову пам'ятнику Тарасу Шевченку, який встановлений у місцевого Будинку культури.