RU  UA  EN

Середа, 6 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 44.40
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

5 листопада

Всі новини

Якщо повістка про мобілізацію "незаконна": як її оскаржити

Повістку у військкомат під час загальної мобілізації теоретично можна оскаржити, якщо вона була не повністю заповнена.

Про це йдеться у матеріалі "Німецької хвилі".

У своїй статті журналісти наводять історію викладача Юрія з Хмельницького, який має інвалідність. Чоловік після повномасштабного вторгнення добровільно з'явився до військкомату, щоб вирушити на фронт, проте його відмовилися приймати.

Через якийсь час Юрію надіслали повістку поштою. За його словами, у повідомленні не було зазначено мети явки у військкомат. Крім цього, у повістці не прописали, в який саме день він має прибути до центру комплектації.

Через деякий час викладач з інвалідністю прийшов у військкомат, де медична комісія підтвердила його непридатність до військової служби.

"Мене викликали, прямо не сказали, для чого. І я собі все це прокрутив у голові, навіть десь думка прокралася: а раптом все ж таки доведеться піти служити?", - запитав Юрій у спілкуванні з журналістами.

Адвокат Станіслав Борис стверджує, що повістку, яку надіслали викладачеві з Хмельницького, теоретично можна було оскаржити, оскільки вона не була повністю заповнена. Чинне законодавство вимагає, щоб у подібному повідомленні було зазначено, куди саме громадянин має з'явитися і з якоїсь причини.

Більше того, повістку можуть вручати співробітники військкоматів, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ, тоді як поліція чи тероборона таких повноважень не мають.

"Якщо повістка вручена неуповноваженою особою або містить не всі необхідні реквізити, аргументи щодо цього можна надавати в суді у разі притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності", - пояснив Станіслав Борис.

Раніше ми розповідали, чи можуть українці відмовлятися від повісток на вулицях.