RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

У яких випадках авто можуть вилучити для військових потреб і чи можна його повернути

Під час дії військового стану в Україні можуть вилучати автомобілі для потреб Збройних сил. Машину можуть повернути власнику після завершення військового стану або після виконання необхідного завдання військовими.

"Апостроф" розповідає про те, як це відбувається і чи можна повернути машину.

Процедура регулюється Конституцією України, Цивільним кодексом, а також законами Про правовий режим військового стану та Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового чи надзвичайного стану.

Важливо розуміти, що власник не втрачає права власності на автомобіль у разі вилучення. Більше того, відчуження майна приватних осіб здійснюється виключно на оплатній основі: попередньо або згодом вартість майна має бути відшкодована.

Рішення про вилучення майна приймається лише вищим командуванням Збройних Сил України чи окремо визначених підрозділів. Також необхідне узгодження дій із державною адміністрацією. Конфіскувати машину не мають права ані начальник патруля, ані старший вартовий, ані командир загону територіальної оборони.

Акт вилучення авто має бути документально оформлений: необхідно підписати акт встановленого зразка із зазначенням підстав вилучення, а також зазначенням ознак майна та розміру компенсації.

Перед конфіскацією майна має бути проведена оцінка ринкової вартості майна. Оригінал документа передається власнику.

Водночас, згідно зі статтею 3 Закону Про правовий режим військового стану, у зоні ведення бойових дій допускається вилучення майна без погодження з державною адміністрацією.

Раніше "Апостроф" розповідав, що харківський блогер передав ЗСУ свій лімузин.