RU  UA  EN

Понеділок, 6 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

6 травня

5 травня

Всі новини

"Дуйчики" краще не купувати: експерт назвав найкращий варіант для швидкого обігріву кімнати взимку

На тлі новин про складнощі майбутнього опалювального сезону українці почали цікавитися, як краще обігріти свої оселі. Перше, що спадає на думку, це електричні обігрівачі.

Про те, чим краще обігріти кімнату, розповів експерт з інженерних рішень компанії Vencon Богдан Березенський в інтерв'ю LIGA.Life.

Тепловентилятор

Цей тип обігрівача відомий у народі як "дуйчик". Він бюджетний, компактний і ефективний, адже завдяки вентилятору швидко розганяє тепло кімнатою. Однак у "дуйчика" є серйозний недолік - пожежонебезпечність. Спіраль усередині тепловентилятора може перегоріти, якщо на неї потрапить пил чи щось ще. Якщо й обирати тепловентилятор, то лише з керамічним нагрівачем.

"Але загалом, "дуйчики" - це найбільш небезпечний обігрівач. Якщо він впаде, щось потрапило всередину або надто довго працюватиме, ймовірність спалаху висока", - зауважив Березенський.

Електричний конвектор

Такий обігрівач здатний швидко нагріти кімнату і зробити це без зайвих ризиків.

"Якщо правильно підібрали його за потужністю, то він максимум за 15-20 хв обігріє приміщення", - додав експерт.

Водночас, якщо вимкнути конвектор, температура в приміщенні швидко впаде, оскільки він обігріває за конвекційним принципом циркуляції повітря (тепле повітря йде вверх, а холодне - вниз).

Інфрачервоні керамічні панельні обігрівачі

Обігрівач такого типу доволі ефективний: у панелі закладено кабель із нагрівальним елементом, який нагріває саму панель, а потім віддає тепло предметам біля себе. Таким чином, тепло довго протримається у кімнаті.

"Це порівняно з цегляною грубкою. Коли вогонь вже не горить, а грубка ще гаряча і далі віддає тепло", - пояснив Березенський і додав, що "шкода" інфрачервоних панельних обігрівачів - міф.

Раніше "Апостроф" повідомляв, як зберегти тепло вдома та заощадити на опаленні.