RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Як зігрітися в квартирі без опалення: 6 порад досвідченого туриста

Коли у будинку відсутнє опалення, досвідчені туристи, які взимку ночують у наметах під час подорожей, рекомендують утеплити себе та своє житло.

Про це пише "КП в Україні".

Сухі кімнати

За відсутності опалення, у квартирі взимку з'явиться вологість. Чим сухіше буде вдома, тим буде тепліше.

Читайте також: Як зігрітися в холодній квартирі, не вмикаючи опалення: 12 простих порад

Позбавитися вологи допоможуть подушечки силікагелю, на кшталт тих, які кладуть у взуття. Такі ж самі, тільки набагато більші, застосовується для захисту товарів і обладнання на складах і в магазинах. Для кожної кімнати можна купити такі пакети з сорбентом, щоб вони витягали вологу з повітря.

Килими

Килим є гарним утеплювачем підлоги та стін взимку. Тому найхолоднішу стінку потрібно зробити якомога менш тепловтратною. Якщо кімнат багато, потрібно обов'язково зачиняти двері й мешкати усім разом в одній кімнаті, щоб було тепліше, рекомендують туристи.

Свічки та спиртівки

Без електрики та газу зігріти можуть звичайні свічки, які дають багато тепла, але відкритий вогонь у квартирі коптитиме, через що доведеться провітрювати приміщення й втрачати градуси. Також можна використовувати туристичні пальники з рідким спиртом або ж просто підпалювати сухий спирт у якійсь старій каструлі.

Перина проти "спальника"

Ковдра завжди виграє у спального мішка, головна перевага якого в легкості та компактності. Гарне туристичне спорядження в умовах квартири абсолютно не потрібне й три ковдри краще за спальник. Ще краще гріють гуцульські "ліжники" – ковдри із вовни.

Хімічна грілка та газовий пальник

На туристичних газових пальниках можна готувати їжу, гріти воду, аби покласти кілька пластикових пляшок з окропом в ліжко. Хімічні грілки, які потрібно ламати та класти на тіло, гріють лише в тому місці, де лежать й згодяться для точкового обігріву - наприклад, коли змерзли ноги.

Утеплюйтесь

Для холодного будинку найкраще підійдуть валянки чи бурки, повстяне зимове взуття, а також термобілизна. Можна навіть декілька пар. Найкраще одягатися так: перший шар – синтетична термобілизна, яка пропускає вологу й тіло довше залишатиметься теплим, другий – тепла "термух" із вовни, далі – фліска, а після цього – щільний одяг.

Раніше ми вже публікували лайфхаки, які дозволять зберегти тепло у приміщенні та не дадуть замерзнути взимку.