Через російські обстріли в Україні постійно вводять аварійні відключення електроенергії, що негативно відбивається на працездатності людей і підприємств. У той же час, чинне законодавство зобов'язує роботодавця оплачувати простий, якщо він стався не з вини працівника.
Про це повідомляє "Апостроф".
Чинне законодавство передбачає, що роботодавець зобов'язаний оплачувати простий, якщо він стався з вини співробітника.
Читайте також: Втрата роботи під час війни: хто має право оформити субсидію.
Якщо начальник відмовляється платити, він повинен забезпечити працівників генераторами, акумуляторами та іншими засобами, які забезпечать дистанційну роботу у разі відключення світла.
Юристи зазначають, що відключення електроенергії – форс-мажор, за який працівник не повинен відповідати. Під час дії воєнного стану, коли існує загроза життю, роботодавець повинен робити оплату виходячи із середнього заробітку. Схожа ситуація, коли працівник проводить певний робочий час у бомбосховищі. Це простий, який також стався не з вини співробітника та підлягає оплаті.
Забезпечення працівників видатковими коштами також є зобов'язанням роботодавців, і цей пункт має бути прописаний у трудовому договорі. Якщо у документах про це нічого не вказано – за ситуацію відповідає лише роботодавець.
Проте, за словами експертів, у ситуаціях з відключенням світла слід враховувати факт, що керівники можуть мати можливість забезпечувати співробітників усім необхідним.
Раніше в ДСНС розповіли, як уберегти себе від аварійних відключень світла та зберегти майно.