Чорна п'ятниця – день великих знижок та розпродажів, який проводиться в останню п'ятницю листопада, цього року вона припадає на 25 число.
"Апостроф" розповідає про історію та особливості Чорної п'ятниці.
Насправді розпродажі та знижки Чорної п'ятниці зазвичай займають кілька днів. Спочатку цей день не мав відношення до розпродажів - перше офіційне вживання цього терміну сягає краху золотого ринку США, який стався 24 вересня 1869 року.
Лише 1966 року на Східному узбережжі США "купівельний бум" почали називати Чорною п'ятницею. Американці масово вирушили за подарунками до Різдва наступного дня після Дня подяки. Дороги скували пробки, а в магазинах вишикувалися величезні черги. Через ці труднощі серед поліцейських виникла назва Чорна п'ятниця.
З того часу дні розпродажів та знижок наприкінці листопада лише набирали масштабів. Сьогодні деякі покупці буквально ночують під магазинами, щоби першими купити товари по акціях.
Читайте також: День наживи: як магазини дурять покупців у Чорну п'ятницю
І це справді може бути дуже вигідно, адже деякі магазини встановлюють знижки на рівні 50-70%. Однак багато недобросовісних продавців користуються ажіотажем і обманюють покупців. Так, Чорна п'ятниця може перетворитися не стільки на день вигідних покупок, скільки на день, коли магазини можуть максимально заробити і позбутися товару, що залежався.
Наприклад, деякі магазини можуть за пару тижнів до Чорної п'ятниці підняти ціни, а у дні розпродажу повернути їх на колишній рівень, із позначкою "знижка". Часто в акції ставлять не надто популярний товар.
Тому не варто піддаватися загальному ажіотажу і виважено підходити до покупок у дні найбільшого розпродажу року. Стриманість допоможе уникнути покупки зайвих речей, а уважність - купити зі справжньою, а не уявною знижкою.
Раніше "Апостроф" розповідав, де українцям шукати знижки та як не переплатити у Чорну п'ятницю.