RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

Всі новини

Є три причини не приходити до військкомату після отримання повістки

В Україні військовий стан продовжено до 19 лютого і військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років продовжують отримувати повістки, навіть за наявності броні або відстрочки, однак є кілька причин, через які громадяни "легально" можуть не прийти до центрів комплектування та соціальної підтримки.

Про це йдеться у постанові Кабміну "Про затвердження переліку поважних причин неприбуття або несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного до ТЦК та СП для призову на збори", опублікованій на Урядовому порталі.

Таких "поважних причин" лише три.

Читайте також: У Броварах влаштували масову роздачу повісток чиновникам: відео та всі подробиці

Військовозобов'язаний може не прийти у військкомат через хворобу, через яку він не може самостійно пересуватися;

Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружиною/дружиною. Ці особи повинні проживати разом із військовозобов'язаним, крім того, не повинно бути близьких родичів, здатних взяти на себе догляд;

Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення чи кримінального покарання щодо військовозобов'язаного чи резервиста.

Для підтвердження причини, через яку немає можливості вчасно відвідати військкомат за повісткою, потрібно буде надати офіційні документи.

Крім того, наявність "білого квитка" не є підставою для звільнення від мобілізації, оскільки громадянина зі "звільненням" можуть мобілізувати, і це залежить від категорії, зазначеної у документі. Лише категорія "повна непридатність", зазначена у квитку, дає право не служити в армії.

Максимальний штраф за неявку до військкомату по повістці для уточнення особистої інформації становить 8 500 грн. Якщо ж військовозобов'язаний не приходить після вручення повістки три та більше разів, на нього мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.

А от якщо громадянин не з'явився до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, тоді йому загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.

Нагадаємо, раніше ми писали, чим відрізняються повістки нового та старого зразка.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.