Повномасштабна війна з російськими окупантами триває майже рік і в Україні посилили мобілізацію. Роботодавці не мають права звільнити мобілізованого та за власним рішенням можуть продовжувати виплачувати йому середню зарплату (але не зобов'язані).
Про це розповів омбудсмен Дмитро Лубинець.
До омбудсмена звернувся нацгвардієць, скорочений на період призову під час мобілізації. Військовослужбовець обіймав посаду у Полтавському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС.
Після вжитих заходів реагування керівництво МВС підписало наказ про внесення змін до штату згаданої установи. Посада була відновлена та збережена за заявником.
Це не поодинокий випадок, проблема характерна для всієї України. Проте законодавство гарантує українцям можливість повернутись на робоче місце.
Читайте також: Показав документ - повістку не отримав: у якому разі чоловікам не вручають "квиток" у військкомат
Право на збереження місця роботи та посади на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності та у ФОП, де вони працювали, на час призову, мають призвані на:
- строкову військову службу;
- військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
- військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- військову службу за призовом осіб з числа резервістів у особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом;
- під час дії особливого періоду строком до закінчення або до дня фактичного звільнення.
З 19 липня 2022 року роботодавець зберігає за мобілізованим працівником, який проходить службу, лише місце роботи та посаду, а не оклад, як було до цього. У той же час роботодавець може самостійно приймати рішення про нарахування середнього заробітку такому працівнику.
Раніше "Апостроф" розповідав, що список "непридатних" захворювань у воєнний час набагато менший і про те, як працює "білий квиток".
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.