RU  UA  EN

Четвер, 9 травня
  • НБУ:USD 39.20
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.20
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

9 травня

8 травня

Всі новини

В Україні відзначають День Національної гвардії: історія свята 26 березня

Сьогодні, 26 березня, в Україні відзначають День Національної гвардії, який було створено згідно з Указом Президента №148/2015 від 18 березня 2015 року.

Про це пише "Апостроф".

Як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000 роки й своє професійне свято відзначала 4 листопада, у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України "Про Національну гвардію України".

Читайте також: Скільки платять бійцям "Гвардії наступу": названо мінімальну суму

У березні 2014 року було прийнято закон "Про Національну гвардію України", згідно з яким НГУ набула статусу військового формування з правоохоронними функціями, базою для формування особового складу якої стали підрозділи Внутрішніх військ та добровольці.

Вже з квітня 2014 року особовий склад Нацгвардії у взаємодії зі Збройними силами України брав участь у антитерористичній операції.

Підрозділи оперативного призначення НГУ були сформовані за структурою підрозділів Сухопутних військ та забезпечені необхідною бронетехнікою та озброєнням.

Нацгвардія здатна забезпечувати правопорядок та безпеку громадян з урахуванням передового досвіду аналогічних формувань країн Європи та світу.

Безпосереднє військове керівництво Національною гвардією України здійснює командувач Національної гвардії України, яким на даний час є генерал-лейтенант Юрій Лебідь. Він призначається та звільняється Верховною Радою України за поданням Президента України.

З введенням воєнного стану Національна гвардія України підпорядковується Головнокомандувачу Збройних Сил України, крім військових частин (підрозділів), які здійснюють конвоювання та охорону дипломатичних представництв.

Раніше ми розповідали, хто може приєднатися до "Гвардії наступу".

  • Вас може зацікавити

Мобілізація до української армії: стало відомо, наскільки успішно йде набір

"Була і вчора, і позавчора": що сказали у ЗСУ про нові хвилі мобілізації

Гвардія наступу: в якому віці беруть та як вступити