Наразі військовозобов'язаних громадян неможливо "запросити" до ТЦКСП, окрім як під час вручення повістки, яких є чотири види, але юридичний механізм для законодавчої "прив’язки" людини до номеру її телефону, розробити можна.
Про це у розмові з "Апострофом" розповів адвокат Дмитро Бузанов.
За його словами, судові повістки та повідомлення від судів приходять в "Дію" або ж у месенджері.
Читайте: Призов до української армії: на чиєму боці суд у разі виклику у військкомат по телефону
У той же час адвокат давав свою згоду, щоб отримувати повістки до суду у такий спосіб й у цьому випадку дійсно є зв'язок між номером і людиною.
"Так, треба прописати відповідні зміни в законодавство. Для судових повідомлень це ж зробили. Так само можна прописати і для повідомлень, що потрібно з’явитися до військкомату", - пояснив Бузанов.
Докладніше читайте в матеріалі "Апострофа" Повістка - на телефон: чи запрацює в Україні нова схема мобілізації
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
- Вас може зацікавити:
Чи відправлятимуть на фронт після вручення повістки: роз'яснення воєнкома
Частина українців може звільнитися із ЗСУ у квітні: озвучено категорії