Єгипет може почати непряме постачання Україні озброєння через Сполучені Штати. Позицію Каїру змінив витік "секретних документів" Пентагону, де йшлося про можливі таємні продажі цією країною 122-мм некерованих реактивних снарядів, які сумісні з "Градом", Росії.
Про це повідомляє видання Washington Post, посилаючись на нові файли засекреченої інформації.
Читайте також: Donbass Devushka: до зливу документів Пентагону може бути причетна ексофіцер ВМС США
Так, рішення щодо продажу за цією схемою боєприпасів у калібрі 152- та 155-мм досягли на початку березня. Зважаючи на те, що Штати для Єгипту - ключовий оборонний партнер, від якого залежать різні сегменти боєздатності країни. Йдеться про ліцензійне збирання танків Abrams, парк бойових машин, включно з кількома тисячами M113. А також винищувачі F-16, що є основою повітряних сил країни, величезну кількість іншого озброєння, разом з флотом з основною ПКР у вигляді Harpoon, а також наміри про закупівлі F-35 та Patriot. Хоч Каїр багато років намагався отримувати озброєння, як від США, так і від Росії, паралельно роблячи закупівлі у Європі, наміри про продажі зброї росіянам не могли залишитися без наслідків.
У разі якщо інформація щодо продажу через США Україні артилерійських снарядів знайде підтвердження, то можна буде розраховувати на те, що Каїр почне продавати за аналогічною схемою озброєння, яке критично необхідне ЗСУ.
З огляду на те, що Єгипет довгий час купував радянську, а потім російську зброю, відкривається доволі широке поле можливостей. Так, ця країна побудувала власну протиповітряну систему оборони і має на озброєнні близько 18 С-300, більше 40 "Буків", застарілих С-75 та С-125, "Куби", а також близько 20 "Торів".
Для України важливо поновлювати запаси ракет до радянських систем, тому перепродаж через США був би доречним.
Також Єгипет експлуатує близько 46 МиГ-29М, які замовив у Росії кілька років тому. Це модернізована версія літаків з більшими можливостями, адже відповідають рівню багатофункціональних машин та мають новіший прицільно-радіолокаційний комплекс.
За теорією, така схема означає, що Єгипет повинен отримати компенсацію. Тому тут може вийти на перше місце бажання отримати F-35 та Patriot.
Загалом для багатьох країна, які експлуатують російське озброєння, є загроза залишитися із металобрухтом. Оскільки тепер за співпрацю з РФ ризикують натрапити на санкції. Окрім того, Кремлю дедалі важче виконувати зобов'язання з обслуговування проданого озброєння, а не те що виробляти нове для закордонних поставок.
Раніше повідомлялося, що у секретних документах Пентагону ЗМІ знайшли дату початку контрнаступу Збройних сил України. Очікується, що це станеться 30 квітня.
- Вас може зацікавити:
Вкид чи правда? Хто "злив" документи про контрнаступ України
Не тільки страх: яку реакцію викликав у Росії витік документів про контрнаступ ЗСУ
Витік секретних документів США: Україні довелося змінити військові плани