Для того, щоб українці відповідально ставилися до навколишнього середовища та почали сортувати сміття, необхідні стимули: наприклад - штрафи.
Таку думку висловив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко в інтерв'ю виданню "Телеграф".
За його словами, Верховна Рада вже ухвалила закон про управління відходами.
Читайте також: Готуйте гаманці: як зміняться ціни на комуналку в Україні навесні
"Це імплементація базової рамкової директиви ЄС про управління відходами. Закон набирає чинності з 9 липня 2023 року. Але для того, щоб він запрацював, необхідно ухвалити мінімум три десятки нормативно-правових актів, які детально регулюють кожну сферу", - зазначив Федоренко.
За словами замміністра, насамперед йдеться про те, що повинне бути створене законодавче підгрунтя для залучення інвесторів в розбудову системи управління відходами.
"Необхідно, щоб були стимули. Наприклад, за ті відходи, які відсортовані, людина може платити менше, а за ті, що нерозділені, – більше. Саме так відбувається в країнах Європейського союзу. Там, окрім того, що є різні ціни, ще є величезні штрафи, якщо дізнаються, що ти залишив не там пакунок або здав невідсортоване сміття. Так, наприклад, відбувається в Німеччині та Австрії", - сказав Федоренко.
Як повідомляв "Апостроф", деякі українці мають право на безкоштовні лічильники на газ.
Вам буде цікаво також:
Готуйте гаманці: як зміняться ціни на комуналку в Україні навесні
В Україні почали підвищувати тарифи на комуналку: де і що подорожчало
Українцям піднімуть тарифи на комуналку? Коли влада хоче скасувати мораторій