RU  UA  EN

Неділя, 28 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

28 квітня

Всі новини

Мобілізація в українську армію: яку ще категорію хочуть призивати

У Верховній Раді зареєстровали новий законопроєкт щодо додавання ще однієї категорії чоловіків до тих, кого можна мобілізувати в Україні. Пропонується призивати за загальною мобілізацією також чоловіків від 25 до 27 років, які не проходили строкову службу.

Про це свідчить проєкт закону № 9281, який передбачає внесення змін до статті 15, 18, 18−1 і 37 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Ініціатором законопроєкту є Денис Шмигаль.

Читайте також: В Україні продовжили мобілізацію: які три категорії не призовуть в армію

Після вступу у дію відповідних змін, загальній мобілізації підлягатимуть військовозобов'язані чоловіки придатні та обмежено придатні за станом здоров’я від 25 до 60 років без досвіду військової служби.

"Тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним, враховуючи те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період", - йдеться у пояснювальній записці.

Громадяни користуються відстрочкою від строкової служби, коли вступають до вишів, де термін навчання складає 4−6 років. Вони закінчують навчання у 24−26 років, тому у разі зменшення граничного призовного віку до 25 років призовні комісії матимуть 1−3 роки на те, щоб реалізувати виконання громадянами військового обов’язку та призову їх на строкову військову службу.

Раніше ми писали про те, чи можливе вручення повісток через родичів.

  • Вас також може зацікавити:

Кого одразу відправляють на фронт, а кого – ні: роз'яснення військових

Ще одна категорія чоловіків може виїжджати з України: роз'яснення юриста

Мобілізація до української армії в травні: яким буде призов і чи очікувати змін

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.