У заяві міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка наголошується про покарання для українців, які незаконно виїхали з країни, проте про які саме категорії громадян йдеться – абсолютно незрозуміло.
Про це пише "Апостроф".
"Є, наприклад, громадяни України, які жили на тимчасово окупованих територіях, виїхали звідти до Росії, і вже звідти перебралися до західних країн. Звичайно, у них у паспорті немає позначки про перетин державного кордону України. І якщо такий чоловік повертатиметься на батьківщину, він автоматично потрапить під визначення того, хто "незаконно виїхав". Але чи справедливо це?", - запитує адвокат Віталій Телющенко.
Знову ж таки, як ставиться до громадян, які перетнули кордон цілком законно, але потім порушили термін перебування?
Читайте: "Ніхто не покарає, немає такого закону": українець виїхав за 1500 євро як "волонтер"
"Наприклад, виїхала за кордон людина від міністерства культури на якийсь захід, а потім там і залишилася. Або волонтер: потрапив до системи "Шлях", отримав дозвіл на виїзд, з'їздив на захід кілька разів із гуманітарним вантажем, а потім залишився. Таких дуже багато, але, за логікою Ігоря Клименка, вони начебто нічого не порушували", – каже правозахисник Борис Захаров.
Ігор Клименко
На його думку, до громадян, які незаконно виїхали за межі України, по-справжньому можна віднести тих, хто по полях, по лісах, з провідником перетнули кордон, наприклад, з Молдовою. "На початку війни таких було багато", – стверджує він.
Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа" Повернення в Україну платне: що задумала влада з військовозобов'язаними чоловіками, які виїхали за кордон
- Вас може зацікавити:
В Україні продовжили загальну мобілізацію: коли вона закінчиться
Має бути примус: військовий зробив жорстку заяву щодо ухилянтів від мобілізації
П'ять разів намагався втекти: на Волині прикордонники затримали ухилянта