Після Собору всіх святих, який відзначається 11 червня, розпочнеться Петрів піст.
"Апостроф" з такої нагоди розповідає історію Петрівського посту та пояснює, які існують заборони для вірян.
Читайте також: Петрів піст 2023: коли починається і календар харчування на кожен день
Петрів піст 2023 - історія
Петрів піст розпочинається наступного дня після святкування Собору всіх святих. У 2023 році піст припадає на період з 12 по 19 червня. Церква, вшановуючи апостолів Петра й Павла, які просвітили західний морок, прославляє Петрову твердість і Павлів розум. Через те, що історія навернення до віри в апостолів була складною, у них вбачають образ грішників, що зрозуміли спасительну суть християнства.
Образ апостола Петра - той, хто відвернувся від Господа й покаявся, апостола Павла - образ того, хто спочатку противився проповіді Господній, а потім увірував. Піст був встановлений ще на початку першої Христової Церкви. Про нього згадується в постановах апостольських: "Після П’ятдесятниці святкуйте одну седмицю, а потім постуйте; справедливість вимагає і радіти після прийняття дарів від Бога, і постити після полегшення плоті".
Петрів піст 2023 - традиції
У період посту вірянам треба молитися, просити вибачення у всіх, перед ким вони могли завинити, залагодити всі конфлікти, пробачити кривдникам й повернути борги. Під час Петрівського посту православні щодня ходять до церкви на молебень.
Згідно з легендою, Петро був сином рибалки, через що його вважають покровителем рибалок. З цієї причини віруючим дозволено їсти рибу, але тільки не в середу і п'ятницю – в ці дні можна вживати тільки сиру їжу.
У свята, які випадають на період Петрівського посту, господині дотримуються традицій і готують "рибники" – пироги з відповідною начинкою. У понеділок традиційно вживають гарячу їжу без масла, а в інші дні – масло, рибу, морепродукти і гриби.
Петрів піст 2023 - заборони
- не можна брати кредити і позичати гроші;
- вірянам заборонено вінчатися і грати весілля;
- не можна працювати після заходу сонця;
- шити, в'язати, рукодільничати;
- зістригати волосся.
Раніше ми публікували новий календар церковних свят ПЦУ.
Вам також може зацікавити:
Що зміниться у православному календарі з 1 вересня 2023 року: інфографіка