RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

В якому випадку можна оскаржити повістку, вручену на блокпосту: пояснення юристів

Повістку, яку видали на блокпості під час загальної мобілізації в Україні, військовозобов'язаний може оскаржити, якщо вона неправильно заповнена або її вручила неуповноважена особа.

Про це повідомляє "РБК-Україна".

Читайте також: Що робити, якщо викликали до військкомату в день вручення повістки: роз'яснення юриста

Українському військовозобов'язаному можуть видати повістку у будь-якому місці, але вона має бути правильно оформлена та видана лише уповноваженою для цього особою. В іншому випадку, українець має право оскаржити цей документ, звернувшись до ТЦК, Міноборони або Нацполіції.

Повістку не мають права видавати військовослужбовці, які чергують на блокпостах, митники та співробітники поліції. Її мають вручати лише представники військового комісаріату або органу місцевого самоврядування. В іншому випадку, можна відмовитись отримувати повістку.

Для цього треба скласти відповідний акт у присутності двох свідків та вказати причину відмови.

Раніше ми писали, що в Україні можуть розширити мобілізацію та призвати студентів.

  • Вас також може зацікавити:

Мобілізація не для всіх: як змінилися умови бронювання в Україні

Можуть призвати в першу чергу: на кого зараз є запит в ЗСУ

Українець відмовився від мобілізації через релігію: що вирішив суд

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.