Верховна Рада України ухвалила законопроект, який скорочує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу – насамперед це стосується чоловіків, які мають рідних з інвалідністю. Проте загалом нічого в законодавстві не змінилося: зокрема це стосується правил виїзду за кордон та відстрочки від призову.
Про це повідомляє портал "B2B Консультант".
За словами адвоката Марини Бекало, законопроект №9342 не вносить жодних змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", яка містить підстави для надання відстрочки.
Читайте також: Літня мобілізація студентів: кому можуть вручити повістку в липні
Цей законопроект вносить зміни до закону України " Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо виплати винагород військовим, відпусток військовим), а також до статті 34 Закону України " Про дорожній рух", статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку" та мобілізації" та статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" (про проходження базової військової підготовки та підготовки з військово-облікової спеціальності).
Іншими словами, чоловік має право як на відстрочку від призову під час мобілізації, так і право перетнути кордон із батьком, який має інвалідність ІІ групи, адже жодних змін до Закону, а також до правил перетину державного кордону не було і на сьогодні немає.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язок кожного українця - захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.
Раніше ми писали, що в Україні хочуть звільнити від призову дві категорії військовозобов'язаних.
- Вас може зацікавити:
Спочатку – на облік у ТЦК: для військовозобов'язаних охоронців запровадили нові умови
Виїзд за кордон з "білим квитком": двом із трьох категорій це заборонено
Чи можна забороняти чоловікам госпіталізацію без довідки від військкомату: пояснення юриста