У ВРУ доповнили статтю 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", в якій зазначено, хто саме має право на відстрочку від мобілізації.
Правозахисник Ростислав Кравець розповів, що зараз документ ще не підписано главою держави.
Читайте також: Деяким категоріям мобілізованих дозволять служити за місцем проживання: хто в переліку
За його словами, у 23 статті йдеться про військовозобов'язаних, які мають родичів з інвалідністю: "мають дружину або чоловіка з-поміж осіб з інвалідністю, тобто це I-III групи, та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини/чоловіка та або ІІ групи".
Але депутати, за його словами, доповнили умови для відстрочення словами: "за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, які зобов'язані відповідно до закону їх утримувати".
"Уявимо ситуацію, що немає інших працездатних осіб, зобов'язаних відповідно до закону їх утримувати. А якщо є працездатні особи з інвалідністю? Тобто одні особи з інвалідністю утримують інших. Уявімо ситуацію, коли інша особа-член сім'ї проживає за кордоном, на окупованій території або в Росії", - сказав адвокат.
Також, продовжив він, незрозуміло, як діятимуть, наприклад, коли є два брати, у яких хтось із батьків – особа з інвалідністю. За яким принципом вибиратимуть, кого мобілізуватимуть?
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.
Раніше ми розповідали, що Володимир Зеленський підписав закон про відстрочку від мобілізації .
Вас може зацікавити:
База розшуку ухилістів: адвокат пояснив, як це працює
Літня мобілізація студентів: кому можуть вручити повістку у липні
Чи можна забороняти чоловікам госпіталізацію без довідки від військкомату: пояснення юриста