RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Хто з жінок-медиків військовозобов'язаний: що робити в разі отримання повістки

В Україні триває загальна мобілізація і якщо деякі категорії громадян не можуть бути призвані примусово, то жінки-медики вважаються військовозобов'язаними та можуть бути призвані до армії.

Про це пише "Медична справа".

Читайте також: Нова оригінальна хвиля мобілізації в РФ: жінки замінили чоловіків

Хто з медиків є військовозобов'язаним

Мобілізація медичних працівників під час дії воєнного стану нічим не відрізняється від інших категорій. 26 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" про взяття жінок на військовий облік військовозобов'язаних". З цього дня жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну спеціальність у закладах професійної, професійно-технічної, професійної вищої чи вищої освіти повинні обов'язково стати на військовий облік. Жінки, які мають іншу освіту, можуть на військовий облік стати за бажанням. Жінок-медиків можуть мобілізувати у воєнний час за умови, що вони:

  • мають спеціальність та/або професію, яка вважається спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, що визначилася у переліку, затвердженому Міноборони України;
  • придатні проходити військову службу за станом здоров'я.

Що робити, у разі отримання повістки

Якщо медику прийшло мобілізаційне розпорядження (повістка від ТЦК і СП), він зобов'язаний:

  • прибути до військової частини або збірних пунктів ТЦК СП у строки, зазначені у документах;
  • з собою мати оригінали документів, зазначених у повістці, при необхідності – документи, що підтверджують підстави для звільнення від мобілізації;
  • повідомити керівника, що вас призвали на військову службу.

Варто зазначити, якщо медика мобілізують до армії під час дії воєнного стану, то за ним зберігається і місце роботи, і посада.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що чоловіків, звільнених у запас через наявність рідних з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи, вже у липні можуть повторно призвати до лав ЗСУ.

Вас також може зацікавити:

Скільки жителів Києва та області ухилилося від мобілізації за рік: у поліції озвучили кількість кримінальних справ

Підробляли документи ухилянтам: співробітники ТЦК на Донеччині підуть під суд

Призову в Україні не буде? Рєзніков анонсував реформу роботи військкоматів

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повістки – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.