У мережі завірусилося відео невідомого автора, в якому за допомогою штучного інтелекту показуються лідери всіх країн членів НАТО, результати саміту якого є плачевними для Росії.
Про це пише "Апостроф".
Читайте: Знову немає бажання: Україні поставили умови для членства в НАТО
Штучний інтелект згенерував політиків у костюмах різних епох. Наприклад, президент Франції Емануель Макрон був зображений у формі часів Наполеона Бонапарта, а прем'єр Греції Кіріакос Міцотакіс "натягнув" на себе обладунки легіонера.
Також у ролику засвітилася собака японської мисливської породи шиба-іну, яка є символом Північноатлантичної організації друганів - NAFO, що з 2022 року виявляє та висміює російську дезінформацію та пропаганду.
На кадрах можна побачити рік, у якому країна стала членом Альянсу. Є на відео й український президент Володимир Зеленський, але без конкретного року вступу нашої країни до НАТО.
Зазначимо, що спершу у НАТО входило 12 країн: Бельгія, Канада, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Велика Британія і США, які 4 квітня 1949 року підписали Північноатлантичний договір, домовившись про спільний захист та стримування радянського експансіонізму.
Зараз це військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи й 4 квітня 2023 року останньою приєдналась до НАТО Фінляндія.
Основними силами НАТО є армії країн, які є його членами. Також Альянс має низку підрозділів збройних сил, які ведуть бойове чергування і забезпечують колективну оборону. До складу цих сил входять чотири постійні угруповання ВМС НАТО. Також НАТО має об’єднану систему протиповітряної оборони, яка поєднує національні системи ППО окремих країн й до складу якої входять засоби Альянсу із протидії балістичним ракетам.
НАТО патрулює повітряний простір країн-членів, які не в змозі робити це самостійно. Літаки Альянсу цілодобово захищають повітряний простір Албанії, Естонії, Латвії, Литви і Словенії. У той же ча Ісландія є єдиним членом НАТО, який не має постійної армії.
Офіційними мовами НАТО є англійська та французька, але НАТО має власний фонетичний алфавіт, також відомий як телефонний алфавіт ІКАО. У ньому літерами англійського алфавіту і цифрами присвоюються певні кодові слова.
Славнозвісну статтю №5 НАТО застосовували тільки один раз: у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року в США.
Нагадаємо, що хакерська група From Russia with Love опублікувала конфіденційну інформацію про підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі.
- Вас може зацікавити:
Максимум – Рада: що Альянс готовий запропонувати своєму 33-му члену вже зараз
Шлях до НАТО стане коротшим: Кулеба повідомив про довгоочікуване рішення союзників