RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Діти 14 років з окупованих регіонів можуть оформити паспорт: що потрібно знати

У той час, як Міністерство соціальної політики України працює над забезпеченням людей з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації, у Мінреінтеграції розповіли, як оформити паспорт 14-річній дитині з окупованих росіянами територій.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства реінтеграції окупованих територій України.

Читайте також: У "Дії" з'являться нові види соцдопомоги: що потрібно знати українцям

Українські діти, які досягли 14-річного віку під час перебування на тимчасово окупованій території, мають оформити перший паспорт громадянина України. Для цього слід звернутися до будь-якого територіального підрозділу Державної міграційної служби України та надати такі документи:

  • Свідоцтво про народження або витяг із РАГСу (за наявності). Якщо документ відсутній, інформацію співробітники ДМС перевірять самостійно.
  • Паспорти батьків або одного із них (для перевірки належності до громадянства України). Якщо особа не підтримує стосунки з батьками або не може надати їх через воєнний стан, достатньо надати інформацію про такі документи.
  • Якщо батько є іноземцем або особою без громадянства, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України.
  • Також за наявності може подаватися реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

При цьому, у разі відсутності оригіналів документів, що підтверджують громадянство та засвідчують особу батьків або одного з них, заявник може подавати копії таких документів або інформацію (персональні дані) батьків (або одного з них). Але подання копій зазначених вище документів не є обов'язковим при прийнятті від заявника документів для оформлення паспорта і не є підставою для відмови в оформленні документа.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що уряд надасть статус учасників бойових дій цивільним, які брали участь у захисті України.

Вас також може зацікавити:

У рамках проекту "Діти війни" буде створено перший в Україні спеціалізований Центр реабілітації дітей

Справжнє диво: лікарі розповіли неймовірну історію дівчини, яка пережила ракетну атаку в Умані

Немає ніяких проблем, щоб воювати без ноги – український розвідник