В Україні критичної ситуації з мобілізаційним резервом в українській армії зараз не спостерігається, затверджений план ще не виконано.
Про це повідомив керівник Міністерства оборони Олексій Резніков на брифінгу.
Читайте також: Є прохання військових: в РНБО відповіли щодо посилення мобілізації
"План мобілізації, який був затверджений Верховною радою, ще не виконаний. Нам немає потреби оголошувати нову мобілізацію для збільшення чисельності, у нас ще є ресурс", - наголосив міністр.
Резніков запевнив, що поки не будуть піднімати питання підвищення планки мобілізації.
В країні мобілізацію оголосили після повномасштабної війни РФ у лютому минулого року. Парламент неодноразово продовжував воєнний стан та мобілізацію. Зараз термін дії встановлено до 15 листопада 2023 року.
Під мобілізацію потрапляють чоловіки віком 18-60 років. Деяким категоріям громадян передбачена відстрочка від мобілізації. Вона залежить, зокрема, від діяльності та сімейних обставин.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким планується розширити можливості для мобілізації громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, які мають оборонний характер.
- Вас також може зацікавити:
Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені
Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС