RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

23 листопада

22 листопада

Всі новини

В Раді планують вдосконалити процес мобілізації в Україні: яких змін чекати

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має на меті розширити можливості мобілізовувати громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, що мають оборонний характер.

Відповідний проект закону опубліковано на офіційному порталі парламенту.

Читайте також: Повістки роздають на роботі: як правильно діяти роботодавцю і працівнику

Зокрема, проектом пропонується законним чином дозволили мобілізовувати працездатних осіб військовозобов'язаного віку і стану, які не готові воювати, для виконання робіт щодо оборони та забезпечення національної економіки.

"Це реалістичний, мудрий і прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить нам бути сильнішими у протистоянні проти російської агресії", - удеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Автор законопроекту, Георгій Мазураш, вважає, що нові зміни можуть зменшити кількість осіб, які ухиляються від військової служби.

В той же час Мазураш пропонує в законопроекті змусити чоловіків добровільно приходити в ТЦК без повісток під час загальної мобілізації. Законопроект пропонує доповнити пункт 11 статті 38 закону України Про військовий обов’язок і військову службу, абзацом про те, щоб призовники, військовозобов'язані й резервісти протягом семи діб з’явитись за місцем перебування на військовому обліку до ТЦК для уточнення облікових даних після оголошення про загальну мобілізацію в Україні.Також пропонують уповноважити ТЦК проводити уточнення даних через телефон та мережу, а не виключно в письмовому вигляді.

Раніше ми писали, що з 1 серпня строковики за бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

Вас також може зацікавити:

Як захистити свої права, якщо силою затягують до ТЦК: рекомендації юриста

Загальна мобілізація: кого з медиків не можуть призвати до війська

Відстрочку буде отримати легше: що треба знати про нові правила мобілізації

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.