В Україні тривають загальна мобілізація та воєнний стан. Всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними і можуть бути мобілізовані. Мобілізованими можуть бути військовозобов'язані, зняті з військового обліку.
Хто з чоловіків, знятих з військового обліку, може бути мобілізований - розповідає NV.
Читайте також: "План ще не виконаний": заява міністра оборони щодо нової хвилі мобілізації
Існують два різні терміни - зняття з військового обліку та виключення. Виключення застосовується до випадків, коли чоловік непридатний до служби, і його не будуть повертати або мобілізувати. Зняття ж з військового обліку - тимчасове та передбачає повернення на облік через передбачений законом період.
З військового обліку можуть знімати призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Після закінчення терміну обставин, через які вони були зняті з обліку, вони знову самостійно повертаються на військовий облік, згідно із законом.
На зняття з обліку мають право чоловіки:
З військового обліку призовників
що вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;
вибувають на строк більше трьох місяців за межі України;
взяті відповідно до рішення комісії з питань приписки або призовної комісії на облік військовозобов'язаних;
ті, що отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;
припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до законодавства;
виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
З військового обліку військовозобов'язаних
ті, що вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;
особи, які прийняті на службу до Національної поліції України, Служби судової охорони, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України;
чоловіки, які вибули на строк більше трьох місяців за межі України;
в інших випадках - за рішенням Міноборони України, СБУ, чи Служби зовнішньої розвідки України;
З військового обліку резервістів
ті, що вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України на нове місце проживання;
прийняті на службу до Національної поліції України, ДБР, податкової міліції, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України;
ті, що вибули на строк більше трьох місяців за межі України;
звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі;
в інших випадках ― за рішенням Міноборони України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України.
З військового обліку також знімаються чоловіки, яких раніше були засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання. Після відбування покарання вони знову стають на облік.
Зміна місця проживання і зняття з обліку
Призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
Органи реєстрації місця проживання чи перебування осіб можуть міняти місце реєстрації чоловіків тільки після того, як отримають підтвердження про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання. У разі внесення чоловіками даних в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг ― за декларацією про місце проживання.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що чоловіків, звільнених у запас через наявність рідних з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи, вже у липні можуть повторно призвати до лав ЗСУ.
Вас також може зацікавити:
Загальна мобілізація: хто може отримати броню з 1 вересня
Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені
Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС