RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Посилювати "облави" не будуть? Якою може бути восени додаткова мобілізація українців

В Україні планують посилити мобілізацію та збільшити кількість покликаних військовослужбовців ще на 500 тисяч осіб.

Що означає "посилення" мобілізації розбирався "Апостроф".

Читайте також: Чи можна вручати повістки біля церков: юрист розставив усі крапки над "і"

Згідно з відкритою інформацією, зараз в Україні лави мобілізованих щомісяця поповнюють близько 10 тисяч людей. Але, як вважає колишній заступник командира взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий, необхідно цю цифру підняти вдвічі-втричі і збільшити кількість мобілізованих ще на 500 тисяч.

"Я не володію планами Генштабу щодо комплектації частин, але звідки я взяв цю цифру? Відомі мобілізаційні плани має Росія. Зараз це 20 тисяч на місяць за планом, і восени хочуть через другу хвилю призвати ще до 450 тисяч. Технічна перевага, нові технології - це, звичайно, чудово. Але все ж таки ключовий фактор - це кількість бійців. Багато речей можна компенсувати тільки "солдат на солдата". Одним словом, якщо у ворога з'являється додатково півмільйона військових, то нам необхідно теж десь стільки ж", - розповів "Апострофу" Євген Дикий.

Він зазначив, що заяви щодо посилення мобілізації - це не про те, що будуть посилені облави на чоловіків у містах та селах. Насамперед йдеться про збільшення чисельності законними методами. У тому числі й пропагандистськими.

"Треба розуміти, що ніхто за нас воювати не буде. Іти все одно доведеться, і краще зараз, коли йде контрнаступ, ніж через пів року, коли незрозуміло, що може бути. У будь-якому разі, мобілізованих восени буде більше. Як це не називай – посилення чи збільшення чисельності. Тим паче, якщо патрулі зі співробітників військкоматів та поліцейських посилять двірниками", - наголосив Дикий.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким планується розширити можливості для мобілізації громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, які мають оборонний характер.

Вас також може зацікавити:

Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені

Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС

Загальна мобілізація: хто може отримати броню з 1 вересня

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.