В Україні продовжено воєнний стан та загальна мобілізація. У цей період співробітники ТЦК та СП активно роздають повістки у громадських місцях, зокрема, біля церков та храмів.
Чи законні такі дії в ефірі телеканалу "Еспресо" розповів кандидат юридичних наук Геннадій Дубов.
Читайте також: Нові правила бронювання та мобілізації: що змінилося для призовників з 1 серпня
"З юридичної точки зору, вручення повісток у військкомат не містить жодних обмежень, в плані місця. Вручення повістки у військкомат має відбуватися уповноваженою особою у присутності особи, якій вручається повістка. Щодо місця вручення немає жодних обмежень", - сказав Дубов.
Водночас, він наголосив, що всі протести та обурення громадян щодо вручення повісток біля церков цілком виправдані.
"Якщо ж говорити про політичний і громадський аспект щодо вручення повісток біля церков, то обурення громадян цілком справедливе. Тобто, громадяни прийшли до церкви задовольняти свої релігійні потреби і в цей сакральний для них момент втручається держава. Проте, дії з вручення повісток біля церков, з боку чинного законодавства, є законними”, - зазначив Дубов.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що українські правоохоронці розслідують понад 100 кримінальних проваджень про зловживання у військкоматах.
Вас також може зацікавити:
Чи можуть мобілізувати людей з інвалідністю: важливе пояснення
Оновлено правила бронювання військовозобов'язаних у 2023 році: що потрібно знати
Загальна мобілізація: юрист пояснив, чи можуть мобілізувати студента
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.