RU  UA  EN

Субота, 28 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65
Суспільство

Новини

28 грудня

27 грудня

Всі новини

Відстрочку збережуть не для всіх: кого зі студентів чекає мобілізація

Вступ до закладів вищої освіти повинен бути свідомим вибором, а не формальністю для отримання довідок і дозволів й громадяни мають хотіти стати студентами університетів за власним бажанням, а не через вимушені обставини.

Про це пишуть у Міністерстві освіти та науки.

Читайте: Навчатися ніколи не пізно, але є "але": міністр освіти висловився про відстрочку для студентів

У МОН констатують, що минулого року категорія студентів-чоловіків віком старше за 25 років збільшилася на 55 тисяч, у порівнянні з даними за 2021 рік, зокрема на 33 тисячі на магістерському рівні.

"Бачимо, що деякі люди використовують вищу освіту, щоб обійти мобілізацію", - зазначають у профільному міністерстві, наголошуючи, що під час повномасштабної війни це ставить під загрозу наше майбутнє, адже сьогодні ми всі маємо спільно працювати заради перемоги.

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт передбачає внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо скасування відстрочки для студентів. Йдеться про те, що "пільга" не розповсюджуватиметься на чоловіків старше 30 років, які вступають здобувають непослідовну вищу освіту.

У МОН наголосили, що підтримують цю ініціативу, адже вища освіта "має стати місцем, де процвітає чесність і гідність кожного українця".

Водночас відстрочення від мобілізації зберігатиметься для тих, чоловіків молодше 30 років, які здобувають послідовну освіту та педагогічних працівників, які працюють у закладах освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Нагадаємо, що доцільність здобуття другої вищої освіти серед чоловіків призовного віку під час загальної мобілізації в Україні віддали на вирішення Міносвіти.

  • Вас може зацікавити:

Втрачається право на відстрочку: в якому випадку можуть мобілізувати студента

Студентів стає все більше: за рахунок кого можна розширити мобілізацію

Мобілізуватимуть, але є нюанси: у Раді визначили долю студентів, які отримують другу "вишку"

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.