Над Північним полюсом Землі вже почав формуватися полярний вихор, який взимку може призвести до рясних снігопадів та сильних морозів у деяких частинах Північної Америки, Європи і, в тому числі України.
Про це повідомляє Severe weather.
Читайте також: "Літня" температура та перші заморозки: який прогноз погоди в Україні у вересні
Що таке полярний вихор?
Полярні регіони Землі восени починають остигати через зменшення кута нахилу осі планети до Сонця, отримуючи мінімальну кількість сонячної енергії. Навпаки, регіони на південніше продовжують отримувати достатньо сонячного світла. Ця різка різниця температур між полюсами та субтропічними районами призводить до утворення циркуляції низького тиску, відомої як полярний вихор. Ця циркуляція тягнеться від земної поверхні до верхніх шарів атмосфери.
Сильний полярний вихор провокує потужну полярну циркуляцію, яка зазвичай містить холодніше повітря в полярних регіонах, що призводить до більш м'яких умов у США та Європі. І навпаки, слабкий полярний вихор означає, що більш холодне арктичне повітря не обмежене і може затікати до США та Європи, що призводить до більш прохолодних умов.
У 2023 році існує ймовірність колапсу полярного вихору. Це призведе до погодних впливів по всій Північній півкулі - можливий прихід холоднішого арктичного повітря до Європи та США. Цей потенційний колапс, який часто спостерігається у грудні та січні, може призвести до значних змін погоди у січні 2024 року.
Враховуючи посилення полярного вихору та його можливий колапс, а також поєднання з Ель-Ніньо, зима 2023-2024 обіцяє стати цікавим сезоном. Існує підвищена ймовірність холоднішої зими в США, Канаді та Європі. Крім того, на сході США і в Європі очікуються снігопади вище за середній.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у вересні на українців очікують теплі сонячні дні з майже літньою температурою повітря.
Вас також може зацікавити:
Буде три бабиних літа: синоптики розповіли, якою буде осінь
Насолоджуємося літнім теплом: синоптик засмутила прогнозом до кінця тижня
Кінець спеки: в Україну йде комфортна погода, але з родзинкою