Деяких чоловіків, виключених з військового обліку можуть повернути до війська, якщо вони пройдуть переобстеження у ВЛК, вищій за підпорядкуванням, ніж та, яка винесла рішення про непридатність.
Про це повідомляє NV.
Варто зазначити, що поняття "виключення з військового обліку" та "зняття з військового обліку" відрізняються. Перше поняття передбачає, що чоловік перестає бути військовозобов'язаним чи резервістом. Водночас друге поняття – тимчасове явище, що відбувається, коли чоловік змінює місце прописки, місце проживання, виїжджає за кордон, відбуває покарання за нетяжкий злочин. Воно передбачає повернення на облік.
Читайте також: На що здатні військкоми, аби вручити повістку: адвокат розкрив хитрощі ТЦК
З військового обліку виключаються чоловіки:
- яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
- яких за станом здоров’я визнано непридатними до військової служби у воєнний стан із виключенням з військового обліку;
- які досягли граничного віку перебування у запасі;
- призвані чи прийняті на військову службу;
- які проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
- військовослужбовці чи військовозобов'язані, які померли;
- які відмовилися від українського громадянства і покинули Україну.
Варто зазначити, що ті чоловіки яких за станом здоров'я визнали непридатними до військової служби, знову можуть стати на облік, якщо пройдуть переобстеження у ВЛК, вищій за підпорядкуванням, ніж та, яка винесла рішення про непридатність. У разі зміни рішення комісії на "придатний" або "обмежено придатний" цих чоловіків можна буде мобілізувати.
Раніше ми писали, що в Україні беруть на військовий облік 16-річних.
- Вас може зацікавити:
Мобілізація "сліпих": з яким зором не мають призивати і як діють ВЛК
В Україні розширять реєстр призовників: звідки ТЦК братимуть дані
В Україні відрахують частину студентів під час війни: кого і коли це торкнеться
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.