На українських військовозобов'язаних громадян, які протиправно перетнули державний кордон, чекатиме покарання за порушення після того, як повернуться в Україну.
Про це заявили у Державній прикордонній службі.
Читайте також: "Від воєнкома не втечеш": в Україні створять є-реєстр військовозобов'язаних
За словами спікера Держприкордонслужби Андрія Демченка, деякі українці продовжують знаходити способи незаконного перетину кордону поза межами пунктів пропуску.
"Якщо хтось у незаконний спосіб перетнув державний кордон, надалі, коли вони повертатимуться, то будуть притягнуті до відповідальності. Це не означає, що якщо людина здійснила таке порушення, вона уникне покарання", - зауважив він.
У вересні у ДПСУ повідомляли, що в середньому за добу затримують 20-30 порушників, які нелегально намагаються перетнути державний кордон. Головно йдеться про чоловіків-громадян 18-60 років.
Хоч на початку осені потік людей, які у такий спосіб перетинали кордон, дещо зменшився проти серпня, однак все одно на високому рівні.
Як відомо, в Україні під час воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам 18–60 років заборонено перетинати державний кордон. Проте є деякі винятки.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" також розповідав про те, на які приховані хитрощі готові йти ТЦК.
- Вас також може зацікавити:
Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені
Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС