Дослідження американських науковців показало, що планета зараз на ранній стадії надзвичайної кліматичної ситуації. До 2030 року рівень глобального потепління перевищить на 1,5°C, через що людству буде набагато важче адаптуватися до наслідків зміни клімату: сильної спеки, посухи та повеней.
Про це повідомив співавтор дослідження, науковець Джеймс Гансен, передає CNN.
Читайте також: Масове вимирання неминуче: яким буде клімат на Землі через 250 млн років
За прогнозами дослідників, до 2050 року рівень глобального потепління перевищить на 2°C. Гансен вважає, що врятувати двоградусну межу можна лише цілеспрямованими діями:
- оподаткувати забруднення вуглецем;
- збільшити ядерну енергію, щоб доповнити відновлювану генерацію;
- рішучі дії від країн-лідерів світу для допомоги країнам, які тільки на стадії свого розвитку, перейти до низьковуглецевої енергетики;
- поставити найвищим пріорітетом різке зменшення вуглецевого забруднення планети.
За словами науковця, наразі від сонячного світла надходить значно більше тепла, ніж випромінюється у космос. Надлишок еквівалентний вибуху 400 тисяч атомних бомб Хіросіми на день. Більшість енергії поглинає океан, через що можуть зупинитися океанічні течії до 2100 року.
Також особливе занепокоєння викликає в експерта танення льодовика Туейтсу (льодовик Судного дня). Це може призвести до обвалу криги та катастрофічного підвищення рівня моря. Щоб запобігти цьому - треба охолодити планету за допомогою сонячної геоінженерії.
Вона має знижувати температуру, відбиваючи сонячне світло від Землі або дозволяє більшій кількості тепла виходити у космос. Для цього треба впорскувати аерозолі в атмосферу чи обприскувати хмари частинками солі, аби вони були більш відбивними. І робити це треба якомога швидше, вже зараз, адже з червня цього року кожний місяць стає найспекотнішим в історії, наголосив Гансен.
Нагадаємо, раніше кліматологи дали невтішний прогноз, що 2024 рік може стати найспекотнішим.
- Вас може зацікавити:
Лютий в Україні стає весняним місяцем: метеорологиня розповіла, якою буде зима
Грудень - вже не зима: чому в Україні кардинально змінився клімат