Українцям дали корисні поради та розповіли, чи існує слово точка в українській мові.
Нюанси пояснив мовознавець та вчитель Олександр Авраменко.
За його словами, в українській мові існують одразу два слова - точка та крапка. Ба більше, їх варто використовувати у зовсім протилежних контекстах.
Читайте також: З великої чи з маленької літери: як правильно писати назви посад в Україні
Якщо слово точка може використовуватися в точних науках, зокрема у фізиці та математиці, а крапка - розділовий знак або "цятка" на певному фоні.
"В українській мові є слово "точка". Крапка - це крапка, а точка - це точка. Слово "точка" використовують у математиці, фізиці, географії, у військовій справі. Наприклад: точка опори, точка перетину, торговельна точка, вогнева точка", - пояснив мовознавець.
Олександр Авраменко також наголосив, що дуже часто українці можуть чути сполучення слів "точка зору", яке досить поширене в багатьох європейських мовах. Разом з тим, цю сполуку не варто використовувати у своєму лексиконі, а перевагу краще віддавати слову "погляд".
"Апостроф" запустив рубрику "Говоримо українською правильно", де ми будемо проводити лагідну українізацію: пояснювати випадки застосування правопису, мовних норм, публікувати цікавинки про мову. Робимо це для того, щоб в нашій країні з кожним днем ставало більше україномовних українців, а наша солов’їна мова лунала звідусіль!
Раніше ми розповідали, чи можна вважати русизмом слово "пилосос".
"Леденець" і "морожене": як правильно називати солодощі українською
Вивчаємо українську: як правильно сказати "тролити", відео
Цієї помилки припускаються майже всі: як правильно відповідати на запитання "Котра година?"