Російські пропагандистські ЗМІ повідомили про наявність одразу трьох різних типів безпілотників для літаків-винищувачів Су-57, які можна запускати "роєм".
Про це повідомляє профільне видання Defence-ua.
Читайте також: Дальність польоту - до 800 км: в Україні створили секретний дрон, камікадзе, фото
Як зазначається, росіяни створили для Су-57 покоління 4++ різні міні-безпілотні літальні апарати, здатні запускатися з літака. При цьому як із зовнішньої підвіски, так і з внутрішнього відсіку. Також реалізували "опцію", коли винищувач здатен запустити нібито одразу кілька БПЛА і керувати групою безпілотників.
Мовляв, йдеться про ударні, розвідувальні дрони, а також дрони радіоелектронної боротьби. Їх першочергове завдання - прорив протиповітряної оборони - "за рахунок перевантаження інформаційних каналів та одночасного зосередженого удару по системах".
Крім Су-57, з дронами працюватиме Су-35.
"Ані концепція рою дронів, ані опція запускати їх з літаків не є чимось новим - зокрема безпілотники є одним з компонентів фактично всіх програм майбутніх винищувачів шостого покоління, але там йдеться не про "мінідрони", а про повноцінні системи вартістю ледь не як чверть винищувача", - пише видання.
Про намір доопрацювати Су-57 для груп дронів росіяни заявляли ще до війни, у 2021 році. Тоді повідомлялося, що стартувала розробка бортового обладнання і програмного забезпечення. Також заявляли, що Су-57 у внутрішньому відсіку буде здатен нести більше десяти БПЛА, які в польоті будуть взаємодіяти в захищених каналах між собою та з літаком.
Невідомо, які саме дрони будуть запускати з Су-57, проте 2021-го російська компанія "Кронштадт" оприлюднила макет дрона у рамках ширшої програми "Молнія", що передбачала появу "комплексу групового застосування БПЛА", тобто того ж "рою" дронів.
У безпілотника були такі характеристики:
- у довжину - 1,5 м;
- розмах крила - 1,2 м;
- корисне навантаження - 5-7 кг;
- швидкість - до 800 км/год.
Повідомлялося, що розташовуватиметься у внутрішньому відсіку Су-57 і призначатиметься для різних завдань - від розвідувальних до РЕБ.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що українські військові знищують ворожу техніку за допомогою цивільних дронів і цей досвід уже починають переймати інші країни.
- Вас також може зацікавити:
Співвідношення 1:3: чому Сили оборони програють росіянам у війні дронів
Україна отримає партію недорогих і потужних дронів-камікадзе Switchblade: в чому їх особливість
Воєнна економіка на боці БПЛА: чому Росія випереджає Україну у "війні дронів"