У середу, 30 листопада, відповідно до нового церковного календаря, християни відзначають день Андрія Первозванного, який у наших предків був дуже символічним та сповненим магії. Молоді дівчата цього дня займалися гаданням, щоб дізнатися про майбутнього судженого.
Як правильно гадати у ніч з 30 листопада на 1 грудня розповідає "Апостроф".
Читайте: Сильні молитви святому Андрію про заміжжя та здоров'я
Щоб дізнатися ім'я судженого, використовували кілька "методів" гадання: з дзеркалом, виливанням воску та навіть взуттям.
Найпростіший метод, який використовували дівчата раніше - вийти на вулицю і запитати ім'я у першого чоловіка, якого зустріните. Яке ім'я буде у перехожого - таке й у вашого судженого.
Також можна погадати на ім'я майбутнього нареченого, написавши кілька рандомних імен на листах паперу, залишивши один пустим, та покласти їх під подушку. Вранці потрібно дістати один з листків, на якому і буде ім'я судженого. Але якщо листок пустий, то ім'я залишається таємницею.
Найпопулярнішим гаданням у минулі часи було моторошне гадання з дзеркалом. Дівчина повинна поставити перед собою дзеркало та запалити дві свічки по боках, промовляючи:
"Я тебе, дзеркало, питаю,
З ким я свою долю злучити маю?
З'єднати з Іванком прошу,
Бо його в серденьку ношу".
Слова потрібно промовити тричі, заплющивши очі. Потім відкрити очі й вдивлятись в дзеркало: за повір'ям там може з’явитися як обличчя судженого, так і злого духу.
Можна для гадання використати й віск. Потрібно топити віск над полум'ям свічки, а потім різко вилити його у воду. Кільця з воску у воді значать швидкий шлюб, дрібні кола пророкують багатого чоловіка, стрічки та гори - далекого нареченого, профіль людини — удачу.
Цікавим було гадання у давнину на взутті. Дівчина мала зняти взуття з лівої ноги та кинути його за ворота. Куди вкаже носок черевика - у тій стороні і живе суджений.
Нагадаємо, раніше ми писали, на які дати у листопаді перенесли головні свята.
- Вас також може зацікавити:
День ангела Андрія: яскраві листівки та вітання у віршах
Коли будемо святкувати Трійцю в 2024 році: нова дата
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат