Якщо громадянин України втратив або пошкодив свій військовий квиток, то його можна відновити через кілька днів. Для цього треба звернутися до ТЦК та СП та пройти співбесіду.
Про це йдеться у Положенні про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положенні про військовий квиток офіцера запасу.
Читайте також: Мобілізація 2024 в Україні: головні плюси та мінуси
Якщо документ втрачено під час евакуації після отриманого поранення, то треба повідомити безпосереднього командира військової частини, який відправить необхідні документи до ТЦК та СП для оформлення нового чи тимчасового посвідчення військовозобов’язаного.
Для відновлення військового квитка треба звернутися у ТЦК за місцем військового обліку та подати необхідні документи, а саме:
- заява про втрату військового квитка;
- паспорт;
- фотокартка розміром 3х4 см;
- пошкоджений документ чи його залишки, якщо є;
- витяг з наказу про результати службового розслідування, у разі втрати квитка.
Документ відновлять у наступних випадках:
- якщо квиток не придатний для подальшого використання;
- якщо його знищено внаслідок стихійного лиха;
- якщо його втрачено або вкрали;
- якщо змінилися особові дані.
Далі військовозобов’язаного попросять пройти співбесіду з працівниками ТЦК. Після успішного її проходження видадуть тимчасове посвідчення, а через декілька днів військкомат видасть новий квиток.
В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повістки – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, в Одесі жінка натравила військових на свого чоловіка.
- Вас може зацікавити:
Е-повістки з військкоматів: Умєров пояснив, кому хочуть їх вручати
"Закордонна" мобілізація : що кажуть країни Європи про видачу чоловіків Україні
Мобілізація триває: в Раді пояснили, чому в селах забирають до війська більше чоловіків